ابزار قیمتی شیطان

مي‌گويند روزي شيطان تصميم گرفت كه از كار خود دست بكشد، بنابراين اعلام كرد كه مي‌خواهد ابزارش را به قيمتي مناسب به فروش بگذارد. پس وسايل كارش را به نمايش گذاشت كه شامل خودپرستي، نفرت، ترس، خشم، حرص، حسادت، شهوت، قدرت‌طلبي و غيره مي‌شد.

اما يكي از اين ابزار، بسيار كهنه و كاركرده به نظر مي‌رسيد و شيطان حاضر نبود كه آن را به قيمت ارزان بفروشد. كسي از او پرسيد: اين وسيله گران‌قيمت چيست؟ شيطان: گفت نوميدي و افسردگي.

پرسيدند: چرا اين همه گران است؟

شيطان گفت: زيرا اين وسيله براي من بيش از ابزار ديگر مؤثر بوده است. هر گاه ساير وسايلم بي‌اثر مي‌شوند تنها با اين وسيله مي‌توانم قلب انسان‌ها را بگشايم و كارم را انجام دهم. اگر بتوانم كسي را وادارم كه احساس نااميدي، يأس، دلسردي، مطرود بودن و تنهايي كند، مي‌توانم هر چه كه مي‌خواهم با او بكنم. من اين وسيله را روي همة انسان‌ها امتحان كرده‌ام و به همين دليل اين همه كهنه است.

منبع: فصلنامه علم موفقیت ۱۶ـ زمستان ۸۵

/ 6 نظر / 6 بازدید
پدرام(پوريا)کلاس زبان...

سلام وبلاگ خیلی زیبایی با موضوع واقعا جالبی دارید من از شاگردای خانم زیدی ام اميدوارم هميشه موفق باشيد خوشحال ميشم اگه به وبلاگ منم سر بزنيد و نظرتون رو در مورد اون برام بگين... --------------------------- همه آدمها با هم برابرند ، اما پولدارها محترمترند . همه آدمها با هم برابرند ، اما دخترها پرطرفدارترند . همه آدمها با هم برابرند ، اما بچهها واجبترند . همه آدمها با هم برابرند ، اما خانمها مقدمترند . همه آدمها با هم برابرند ، اما سياهها بدبختترند و سفيدها برترند... البته تبعيضي در كارنيست . در كل همه آدمها با هم برابرند ، اما بعضيها برابرترند... --------------------------- يا حق !

تسليم

او زنده است نون پنیرها رو خوردیم الان همه سرها شونو گذاشتن رو پای خدا و «او» داره یه مطلب مهمی به اونا میگه.زود بیا تا جا نموندی

تسليم

او زنده است بهرخ جان سلام مطلب جالب و مفيد بود اما «آيا روی همه انسان ها» امتحان شده؟ اين برای من غير قابل قبوله يه کم توضيح بده

آرش

سلام -- واقعا ازت ممنونم که به من سر زدی --- مطالب وبلاگت رو خوندم ... به قول انگليسی ها که می گن:I appreciate it !!! واقعا تحسین بر انگیزه که همچین موضوعی رو انتخاب کردی ... مرسی !! موفق باشی !

تنهاترين تنها

سلام ويبلاگت نوشتهات خيلی پر احساسه تنهای بد تراز مرگه اگر کسی تنهاشود هيچ فاصله ای با مرگ ندارد تنها یعنی نبودن دوست نبودن عشق نبودن محبت

دخترک ژوليده

اااا! چه جالب. هيچ وقت فکر نمی کردم افسرگيم می تونه به شيطون ربطی داشته باشه!!! دليلی شد که ديگه فکر افسرگيم نکنم. آقا يه سوال: چيکار می کنی که نقطه و علامت تعجب سر جاش می مونه؟!!! واقعا اين مسئله آذارم می ده!!