يک دست هم صدا دارد

کودکی 10 ساله که دست چپش در يک حادثه رانندگی از بازو قطع شده بود برای تعليم فنون رزمی جودو به يک استاد سپرده شد. پدر کودک اصرار داشت استاد از فرزندش يک قهرمان بسازد! استاد پذيرفت و به پدر قول داد که يک سال بعد می تواند فرزندش را در مقام قهرمانی کل باشگاهها ببيند. در طول شش ماه استاد فقط روی بدنسازی کودک کار کرد و در عرض اين شش ماه حتی يک فن جودو را به او تعليم نداد. بعد از 6 ماه خبر رسيد که يک ماه ديگر مسابقات محلی برگزار می شود. استاد به کودک 10 ساله فقط يک فن آموزش داد و تا زمان برگزاری مسابقات فقط روی آن تک فن کار کرد. سرانجام مسابقات انجام شد و کودک توانست در ميان اعجاب همگان، فقط با همان تک فن همه حريفان خود را شکست دهد!

سه ماه بعد کودک توانست در مسابقات بين باشگاهها نيز با استفاده از همان تک فن برنده شود و سال بعد نيز در مسابقات کشوری، آن کودک يک دست موفق شد تمام حريفان را زمين بزند و به عنوان قهرمان سراسری کشور انتخاب گردد. وقتی مسابقات به پايان رسيد، در راه بازگشت به منزل، کودک از استاد راز پيروزيش را پرسيد. استاد گفت: "دليل پيروزی تو اين بود که اولا به همان تک فن خوب مسلط بودی، ثانيا تمام تمرکز و توجه ات استفاده از همان تک فن بود و سوم اينکه تنها راه شناخته شده برای مقابله با اين فن گرفتن دست چپ حريف بود که تو چنين دستی را نداشتی"!

ياد بگير در زندگی از نقاط ضعف خود به عنوان نقاط قوت خود استفاده کنی. راز موفقيت در زندگی داشتن امکانات نيست. بلکه استفاده از بی امکانی به عنوان نقطه قوت است.

منبع: فصلنامه علم موفقیت

/ 15 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پری دريايی

سلام. از اين که به درياچه کوچولوم سر زدی ممنونم. وبلاگ قشنگی داری. مطلبت هم فوق العاده بود. موفق باشی دوست عزيز

مدادرنگی

سلام. ممنون که بهم سر زدين .وب خوبی دارين . بازهم منتظرتون هستم.

صنم

منم يه نظر بهت بدهکارم اومدم صافش کنم قربونت بای

يکرو

سلام به نظرم مهمترين ابزار برای يادگيری نوع نگاه ماست. هر چه نگاه عميق تر و روشن تر باشد حرکت ما سريعتر. در پناه خدا باشيد.

سعيده

لذت بردم ممنون که سر زدين کوير آپ شده منتظر حضور سبزتون هستم

کدخدا

نميشه يه بارم از وبلاگ ما بنويسي اخرشم بنويسي منبع :‌ وبلاگ كدخدا و اهالي ده

تسليم

او زنده است سلام دوست گلم ممنون که به وبلاگت سر ميزني خدا جواب اون آدم بي خبر رو داد!!!! بیا ببین چه خبره

کدخدا

اين فصلنامهه چار تا مثه تو داشته باشه ديگه نيازی به تبليغ نداره

(محمود) رها تر از قاصدک...

سلام دوست عزيز... داستان جالب و در خور تعمقی بود.. من آپ کردم... لطف می کنی بيای.. سلام........ متن جالبی بود... وبلاگ قشنگی داری.. امیدوارم که بهتر از این بشه ... من آپ کردم ممنون می شم اگه بیای ... با آرزوی مووفقیت و سلامتی: رها تر از قاصدک...